mám nové botky,

8. dubna 2008 v 21:37 | runy |  moje já
jakej div, že jo, jaro už na nás juká a s jarem přicházejí choutky. Ty mý letošní, mimo jiné, byly i na nové kecky, botasky, sportovní boty či jak je správně nazvat, prostě něco pohodlného na procházky, do lesa.

V botníku mám takové nějaké, celé bílé, ale jsou takové nějaké, prostě by to chtělo nové.
A nové boty moc v lásce nemám. Teda nemám, není to správný slovo. Spíš asi takto formulovat - chvíli mi trvá než ty nové nádhery si zvyknou na mé nohy, sladí s nimi krok. Proto vždy nové botky vezmu jednou sem, tam zas ne, třeba dneska a na pár dní odpočinout, pak je konec sezony, staré boty je mi líto zlikvidovat a ty nové ještě voní novotou. Do těch starých sice prší, ale lze je nosit když voda nekape či neteče a pak, pořád jsem stálý návštěvník opravny s botama. Chci udělat, nebo tedy opravit všeliké botní nemoci, i ty, nad kterýma kde kdo mávne rukou při zavírání popelnice. Já ne, já je chci opravit, vyléčit a nosit. Protože mají vyboulené kopečky přesně tam kde potřebuju já, rozčapené zase tam kde je mi nutno. Kdežto ty nové boty, ty to musí nejdřív okoukat, a než se natvarují, dost velkou chvíli jim to trvá než má spokojenost je spokojená.
Nedávno na mě vyzvídala kamarádka kde v tom, několik kilometrů od nás, velikanánském městě kupuji to nebo ono. A já tak nenápadně zjistila, že i když v cizích městech pokukuji v obchodech po ledasčím, většinu věcí ať již oblečení nebo vybavení domácnosti kupuji tam kde bydlím.
Tak tomu bylo i při rozhodnutí jít si koupit ty botasky.
Hezky dle pravidla - boty se kupují navečer, kdy je noha uondaná, tedy pět minut před zavíračkou, vpluju do obchodu, a než mé oči dohlédnou k obuvi sportovní, padne můj zrak na cosi, co mi nejdříve připadalo jako luxusní bota zdravotní. Obhlídám vzor plné boty, poloplné, otevřené, zcela otevřené, beru je do rukou - úžasně jsou lehoučké a úžasně mému oku lahodí. Neunikla jsem pozornosti prodavačky, tedy vnímavé prodavačky, páč vnímavě vytušila svou oběť a já už měla botky na nohou.
Takové si nakonec z té přehršle vzorů a barev vybrala já.
Jenže, první byly moc krátké, druhý pár se mi vyzouval. I přesto že jsem do levé musela dát polovložku, do pravé celovložku, nedokázala jsem odolat té pohodlné botě, kdy se nožky cítily doslova jak v bavlnce. Počítáno je, že se budou nosit zásadně k riflím a tudíž s bavlněnýma ponožkama, žádný silonky.
Už jsem si v nich vykračovala - ouvej, ouvej, nohy byly zrána odpočaté a boty jsem pomalu ztrácela. Ale zasejc v podvečír, po celodenní nožní zátěži to šlo jakž takž.
Jo a vlastně - botasky nemám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 allora allora | 11. dubna 2008 v 15:09 | Reagovat

Já mám taky nové botky! Pracovní - gumáky s kytičkama :-)

2 zuzi zuzi | 16. dubna 2008 v 21:49 | Reagovat

runy, ty jsou tak krásný,chtěla bych také takové. Kdybych je viděla,hned po nich čapnu...

3 runy runy | Web | 16. dubna 2008 v 22:57 | Reagovat

a hlavně pohodlný, jen já jsem čamtavá, ale za to botky nemůžou:)

4 Obycejna zenska Obycejna zenska | Web | 1. května 2008 v 19:06 | Reagovat

Botky vypadaji jinak hezky, ale s tak vysokou podrazkou bych se v nich asi zabila. Jelikoz jsem celou zimu nosila vsude (vcetne prace) pohodlne pohorky a doma platene cukle, mela bych tez brzo navstivit prodejnu a zakoupit vhodnou jarni obuv. :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama