jsem skleslá spokojeností

18. března 2008 v 20:29 | runy |  miš-maš
Tak sedím a čučím, ani nevím na co.
Byl to velkej zápřah, ty poslední dny. Takové rozlišné, od každého kousek, celkem náročné, takové to vycucávající.

Většinou když je něco nového, něco důležitého, mám obavy, neumím si rozplánovat čas, naplánovat co kdy, a co teď a co potom. Jsem taková nestíhačka. Dřív jsem byla pro tuto vlastnost na sebe zlá.
Ale jak člověk moudří, zjistí, že v tom časové presu ho napadají ty nejgeniálnější myšlenky. A to, co si připravím půl roku předem, jsem schopná 24 hodin před začátkem celé překopat, změnit. Ano, jsem vyzrálejší, jsem moudřejší, ó jak geniální. Taky už mám nějaký ty zkušenosti, že jo, něco už není takový problém, něco jde hůř. A když vše stíhám, když mám takový příjemný pocit sama ze sebe, tak následuje:
jeden telefon - a v něm - je mi líto
druhý telefon - bohužel, nejde to
třetí telefon - omlouvám se
čtrtý, pátý a třeba i šestý.
Tak tomu bylo i včera - hrom aby do palice!
Ale jak už jsem pravila; jsem vyzrálejší, jsem moudřejší, tak si sednu, pokochám se kolem vůkol - nic s ničím nenadělám, nepřevrátím svět hore nohama. Pokorně vyčkávam a kráčím osudu vstříc. Je to osud, je to život. Ne ne, nepropadnu panice, páč jsem vyzrálejší, jsem moudřejší, snažím se i z této situace vytěžit.
A pak tu sedím dočista načisto vycuclá, mírně spokojená sama se sebou, se svým okolím. Je to hrozně příjemné když se něco zadaří, i přesto, že zítra určitě zazvoní telefon a já budu švitořit - to neva; tak se nedá nic dělat; no jo, tak příště; a mějte se hezky...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliza Eliza | E-mail | Web | 23. března 2008 v 11:11 | Reagovat

Díky za návštěvu a oplácím. A velmi ráda. Jen jak bude více času ( cca za týden ??) přečtu vše. Teď jenom zběžně a jsem nadšená. Tvůj styl mi velmi vyhovuje. Já píši spíše sdělovacím způsobem, fakta a skutečnosti, ty máš něco, co se mi líbí a dělá čtení zábavným. Určitě se budu vracet. Jsem ráda za seznámení se.

2 runy runy | Web | 23. března 2008 v 14:53 | Reagovat

Eliz díky. Každý jsme jinak postižený:) a vše je podnětné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama