oko musí být uspokojené

13. února 2008 v 1:53 | runy |  miš-maš
Ona chodí se mnou občas na oběd, občas i jinde. Máme podobné chutě, za tu dobu už jsme si přečtělé.

Já jídelní lístek, ona jídelní lístek , studujeme, zvažujeme. Když mám já vybrané, ona už ví co. Když vybere ona, já taktéž stejně. Někdy si pošmáknem, jindy se musíme dolaďovat. Někdy se hooodně rozšoupneme a hezky pokecáme, v pohodě a klídku odplujeme aniž by jsme byly zadrženy, uchyceny, usvědčeny pro neplatičství. Na to si některá z nás vzpomene, až hooodně k večeru, ale vzpomene! Že zaplatíme až za 14 dní? Ale zaplatíme!
Dnes, zcela výjimečně v cizím městě, jdeme taktéž spolu k polednímu dlabanci. Máme odzkoušené učňovské středisko. Kvalita by měla být, ochota se známkuje, taktéž rychlost, preciznost a šidit?, tak to by neměli!!! To ještě dlouho učni a učnice by dávali k dobru, jak se šéfka sekla a byla by ostuda. A taky svršky vám studentíci zdarma ohlídají v šatně, nemusíte si sako muchlat na židli a nestanese, že pokud si na odkládací stěnu něco odložíte tak to buď zapomenete, nebo někdo zapomněl před vámi v čem to vlastně došel a vy nemáte v čem odejít.
Nuž tak pohodlně sedéíme, vybráno máme, já ještě jvyřizuji nějaký telefon, mimochodem příjemný, budem v plusu, takže jsem se do virtuálna mile usmívala a nějak nevnímala jak je mi servírováno a co je mi servírováno. Když jsem očkem sklouzla na talíř - hi hi bylo slyšet odnaproti - asi ten můj výraz musel být vážně blbý! Co jsem uviděla? Moc toho nebylo. V mým zorným poli byl bílej talíř, uprostřed bělavá hrudka a kolem světle béžové něco rozlité. Doprčic, já chtěla kapsu! Nadívanou! No jo, nemám ráda nebarevné, oku neladící něco na talíři. Tak to trochu zachraňoval další talíř, který byl tedy mimo mé zorné pole, a aspoň trošinečku to dolaďovala zelenina na bílé rýži, na bílém talíři. Aspoň že dolaďovat jsme se nemusely, on spíš nebyl čas:))
V jiným městě, v jiném čase, v jiném stravovacím zařízení - na tmavohnědém talíři tmavohnědá máčka, vám by to chutnalo?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama