"Maličkosti dělají dokonalost, ale dokonalost není maličkost", pravil Michelangelo Buonarroti

9. února 2008 v 16:31 | runy |  moje já
"Neříkejme si s pláčem, že život není tak krásný jako naše sny. Říkejme si spíše, že něco scházelo našim snům, protože nebyly schváleny životem."

Tak 294 km jsem musela ujet, abych si v cizím městě zakoupila krásnou, vonící knihu. No, ani nejde o počet ujetých kilometrů, jako o to zakoupené. Protože od určité doby knihy nekupuju. Ale já byla čtenář, já toho přečetla!
Dnes jsem moc ráda že moje holky knihy milují, že tohoto mají přečteno tuny a tuny, že jim ta písmenka pro život něco dávají, že nelitují peněz vydané za ně. Že na každé vánoce pod stromečkem kniha nechybí, že se na ni těší, tak, jako kdysi já.
Ale ono už to tak v životě chodí, že ne všechno co milujete, co máte rádi, bez čeho si život neumíte představit, nevydrží na věky. Občas to skončí a vy se musíte smířit s osudem, přesedlat na jinou kolej a naučit se usmívat, milovat to, co je vám dopřáváno.
A tak já včera v té dálce od domova propadla vůni čerstvě natištěné knihy. Dlouho, předlouho se mezi něma procházela, potěžkávala je, do některých nahlídla a moje touha vlastnit některou z nich byla stále větší a větší. Bylo těžké neodolat a nakonec jsem našla tu nejoptimálnější a pro mé možnosti tu nejvhodnější. Právě z ní jsou tyto citáty.

"Miluješ život? Tedy nemrhej časem, neboť je to látka, ze které se dělá život!"
Hmmm, miluji život, určitě jo. A taky hodně mrhám časem, moc, moc. Sama si to uvědumuju, vím že je to na škodu, že už mám dost let abych se zamyslela nad svým životem, začala jej brát zodpovědně, plánovitě si uspořádala nutné, podstatné. Ale nejdemi to, neumím to.
Ale přesto všechno jsem na světě ráda, miluji život.

A tak ještě jedna moudrost - " K tomu, abys z tupé sekery udělal jehlu, je potřebí jen práce."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama